Ogród z brzozami i roślinami iglastymi

Wydaje się, że rośliny iglaste są bezobsługowe. Całoroczne, nie zrzucają liści=nie śmiecą, dla wielu wprost idealne. Tuja 'Smaragd' to wciąż nr 1 dla wielu osób, choć powoli się to zmienia. Dziś ogród, który z założenia miał być iglasty, z dużą ilością płożących jałowców, miejscami przełamany jest  kolorowymi bylinami, kwitnącymi krzewami-hortensją ogrodową czy lilakiem Meyera.

Rośliny w tym ogrodzie dość mocno się rozrosły. Większość jest już konkretnych rozmiarów. Zdjęcia robione wiosną-kwitną różaneczniki.Kępki Viola odorata pod drzewami.Teren pod brzozami to trudny temat. Wrzosy niestety nie sprawdziły się i co roku wymarzały. Zawciąg nadmorski i kostrzewa sina wypełniają miejsca pod drzewami.Donica przy wykuszu jest wypełniona po brzegi jałowcami i irgą.


Miło obserwować jak wszystko rośnie. Na przestrzeni lat nie obyło się bez drobnych zmian, ale jest to naturalny proces. Niektóre rośliny się nie udają, niektóre są wymieniane. Ogólny charakter się nie zmienił, nadal jest sporo całorocznej zieleni, ale ma to też swój urok.

Iglaki są zróżnicowane kolorystycznie, pokrojami, wielkościami i równoważą trzy wysokie brzozy z rozłożystymi koronami.

Komentarze