Z czego wykonać donice w ogrodzie?

Rozwiązań jest wiele i można zastosować różne materiały: od betonowych i stalowych, poprzez drewno i cegły rozbiórkowe. Wszystko zależy też od wielkości takiej donicy

Donica z cegły Vario. W kilku ogrodach wykonywaliśmy donice z tej cegły i sprawdziła się bardzo dobrze. Bardzo lubimy jej szary odcień. Jest neutralna, pasuje do większości współczesnych elewacji. W ofercie jest też opcja beżowa, cieplejsza i też doskonale się komponuje. Kładziona na klej, bez fugi, jest doskonałym i szybkim rozwiązaniem na podwyższenie rabaty.
Kostka granitowa jest na pewno bardziej pracochłonna, wymaga większych nakładów pracy, aby wszystko wyszło prosto i w miarę możliwości równo-kostka często nie ma idealnych krawędzi i dobrze jest wybrać odpowiednie egzemplarze do budowy tego typu donicy.Palisada Split, jak sama nazwa wskazuje jest przystosowana do pionowego ułożenia, ale w opcji poziomej sprawdziła się wyśmienicie. Ciemnoszary kolor wygląda bardzo ciekawie.
Gotowe donice to też fajne rozwiązanie. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby były trwałe i solidne, jeśli mają zimować na zewnątrz. Tutaj firma Modern Line ma w swojej ofercie wiele ciekawych kolorów o różnych wymiarach. Dla nas kolor szary był najciekawszy:)


Donice z blachy. Prezentują się bardzo elegancko, trochę też kosztują. Najlepiej jeśli ktoś ma zaprzyjaźnioną firmę wykonującą dachy lub silosy.
Donice z drewna. Tutaj przygotowane specjalnie pod warzywnik, a właściwie 'ziołownik'. Drewno ma opinie najmniej trwałego materiału, ale odpowiednio zaimpregnowane i zaizolowane może też nam posłużyć.


Komentarze